کودکان در اوایل زندگی خود وقتی که به تازگی دست گرفتن اجسام را می آموزند با گیتار اسباب بازی سایز کوچک از طریق لالایی ها و قافیه های مهد کودک در معرض موسیقی قرار می گیرند.

ما به عنوان والدین حتی آهنگ های خنده دار می سازیم تا آنها را سرگرم کنیم.

مطالعات نشان داده است که نوزادانی که هنوز در شکم مادر خود هستند و در مراحل آخر رشد در معرض موسیقی کلاسیک قرار می‌گیرند، در مقایسه با کودکانی که اینگونه نیستند، در رشد خود پیشرفت بیشتری دارند.

موسیقی زبانی است که افراد را بدون توجه به سن، جنسیت و مذهبشان به هم نزدیک می کند. بر اساس مطالعات، یکی از ویژگی های اصلی در رشد مغز جنین گوش دادن به موسیقی است.

اگر موسیقی فواید شگفت‌انگیز زیادی برای کودک متولد نشده دارد، تصور کنید چه نوع فوایدی برای بچه‌هایی که زنده هستند، در حال رشد هستند و می‌توانند لذت‌های فراوان آن را درک کنند و تجربه کنند؟

بازی با اسباب‌بازی‌های موزیکال چوبی، فرصت‌های یادگیری فراوانی را برای کودکان فراهم می‌کند. بنابراین توسط روانشناسان رشد به شدت توصیه می شود که وسایل اسباب بازی موسیقی را برای کودکان خود، به ویژه نوزادان و کودکان نوپا تهیه کنید.

به تقویت مهارت های شناختی کمک می کند. تحقیقات متعددی وجود دارد که از مزایای موسیقی بر رشد مهارت های شناختی کودکان حمایت می کند.

اگرچه ابزارهای خاص هنوز طبقه بندی نشده اند، تصور می شود که موسیقی توانایی تقلید از ریتم و الگوهای زندگی را دارد که در نهایت در مغز نقش می بندد.

این بدان معنی است که موسیقی به تحریک آن فعالیت های مفید مغز کمک می کند، گفته می شود کودکانی که در سنین پایین تر در معرض موسیقی قرار می گیرند در مقایسه با همسالان خود از نظر مهارت های یادگیری، تفکر انتقادی و منطقی پیشرفته تر هستند.

حافظه را بهبود می بخشد. یکی از عناصر رشد شناختی، حافظه است که می تواند با اسباب بازی های موسیقی مانند پیانوی بچه گراند Hape بهبود یابد.

هنگامی که کودکان در معرض موسیقی قرار می گیرند، یادآوری، پردازش و حافظه آنها افزایش می یابد، به یادگیری مداوم اجازه می دهد.

همانطور که می گویند، تنها چیزی که در این دنیا ثابت است تغییر است، بنابراین بچه ها باید ارزش یادگیری و بهبود مستمر را بیاموزند.

آنها به سادگی با گوش دادن به موسیقی شروع می کنند و سپس به یادگیری نحوه نواختن ساز مورد علاقه خود ادامه می دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *