شاید برایتان جالب باشد که بدانید گل آپارتمانی زاموفیلیا به عنوان دیر رشد شناخته می شوند، به خصوص در شرایط نور کم و دماهای سردتر. آنها از اوایل بهار تا تابستان رشد قابل توجهی را نشان خواهند داد.

سپس با سرد شدن هوا، گیاه کند می شود و در ماه های زمستان متوقف می شود.

در طول فصل رشد، گیاهان می توانند تا هشت ساقه جدید تولید کنند که ارتفاع آنها به 6 تا 12 اینچ در ماه می رسد. آنها به صورت افقی تقریباً یک اینچ در سال رشد می کنند اما به ندرت قطر آنها بیش از دو فوت است.

ممکن است سالها طول بکشد تا یک گیاه گلدانی کوچک 4 اینچی که در بسیاری از مراکز باغ یافت می شود به ارتفاع 36 اینچ برسد.

توجه: من یک Zamioculcas دارم که در فضای باز در یک پاسیو سایه دار و بدون نور مستقیم خورشید رشد می کند و بیش از 12 سال در یک ظرف 10 اینچی زندگی می کند.

من گیاهان بسیار قدیمی ZeeZee را در گلدان های 17 اینچی دیده ام که ارتفاع آنها به 4 اینچ می رسد.

Zamioculcas بیشتر به دلیل شاخ و برگ سبز تیره خود مشهور است، اما آنها گیاهان گلدار هستند. آنها به ندرت گل تولید می کنند اما معمولا بین اواسط تابستان تا اوایل پاییز گل تولید می کنند.

هنگامی که این گیاه گرمسیری شکوفا می شود، گل آذین اسپادیکس بسیار کوچکی مانند Monstera که در گل های اسپاته زرد روشن، قهوه ای یا برنزی محصور شده است، جوانه می زند. گلها معمولاً به صورت پنهان در پایه شاخ و برگ رشد می کنند.

ZZ در نور غیرمستقیم متوسط ​​تا روشن بهترین رشد و پیشرفت را دارد. با این حال، یکی از گیاهانی است که در نور فلورسنت رشد می کند .

حتی اگر آنها اغلب به عنوان گیاهان کم نور در نظر گرفته می شوند، این کاملاً درست نیست. کارخانه فولاد سطوح مختلفی از شرایط نوری را مدیریت می کند، اما نور بیشتر گیاهی با ظاهر بهتر تولید می کند.

آنها شرایط نور کم را تحمل می کنند. با این حال، این در نهایت سرعت رشد گیاه را کاهش می دهد.

از نور مستقیم خورشید بپرهیزید. برگ های آنها ممکن است بسوزد. نور مستقیم یکی از شرایط روشنایی است که کارخانه فولاد نمی تواند آن را تحمل کند.

آفتاب روشن بعدازظهر فیلتر شده از یک پنجره آفتابی به خوبی کار خواهد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *