چرا یک مرد معمولی در خیابان باید انواع چرم را بشناسد، بتواند آنها را تشخیص دهد، هزینه و کاربرد تقریبی آن را بداند؟

برای اینکه هنگام خرید فریب نخورید. خرید کیف چرم هرمس ساخته شده از چرم اصل نیمی از کار است، همچنین مهم است که برای موادی که ارزش قیمت اعلام شده را ندارد بیش از حد پرداخت نکنید.

قبلاً در قسمت اول در مورد مزایا و معایب انواع چرم نوشتیم. بیایید دانش خود را گسترش و تکمیل کنیم، زیرا هر که مطلع است مسلح است.

دسته بندی های مختلفی از انواع چرم طبیعی وجود دارد:

با توجه به نوع حیوان و سن آن
با توجه به روش پردازش و پانسمان
رایج ترین در صنعت چرم، پوست گاو (گوساله، گاو، گاو نر)، اسب، بز، گوسفند و خوک است. چرم گوساله از نظر قیمت و کیفیت بهینه ترین در نظر گرفته می شود: نرم است، به خوبی کشش دارد، بادوام است و از جلو ظاهری نجیب دارد.

پوست گوساله جهانی است که برای تولید لباس، لوازم جانبی چرمی و کفش استفاده می شود. بر اساس سن، آن را به: sklizok، گوساله، رشد، نیمه پوست و yalovka تقسیم می شود.

پوست بز از نظر ظاهری بادوام، کشسان و زیبا است. از نظر کیفیت هم از گوشت گوساله خیلی کم نیست.

ضد آب یک مزیت اضافه است. پوست کودکان زیر 6 ماه، به لطف فرانسوی ها، Chevro نامیده می شد. متراکم است و دارای یک الگوی منحصر به فرد با چین و چروک های فراوان است.

هنگام دوخت کیف های ساخته شده از چرم اصل، کفش یا اثاثه یا لوازم داخلی مبلمان بسیار استفاده می شود.

با توجه به ساختار، این نوع مواد زبر، متراکم است و به خوبی کشش نمی یابد، در صورت کشیده شدن درزها می تواند ترک بخورد و به سرعت تغییر شکل دهد.

برای اینکه پوست ها برای دوخت محصولات استفاده شوند، پس از برداشتن، عمل آوری آنها آغاز می شود. با توجه به روش پردازش چرم طبیعی، سه نوع قابل تشخیص است:

خام پوست خام فرآیند پوست اندازی و طلاکاری را طی می کند. ابتدا نرم و الاستیک، پس از خشک شدن سفت می شود. این روش پردازش برای دادن شکل خاصی به پوست استفاده می شود.

برنزه کردن. درمان چرم خام با مواد چرب، گیاهی یا شیمیایی برای دادن خواص مختلف به آن.

در حال حاضر این روش پرکاربردترین روش پردازش است. 95% محصولات موجود در “7 Bags” از چرم گیاهی دباغی شده ساخته شده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *