نحوه ساخت کیف چرم صنعتی همیشه مورد سوال است. درک آن بسیار ساده استچرم چگونه ساخته می شوداما توضیح آن دشوار است. برای ساخت چرم، باید از مواد اولیه – پوست شروع کنید.

ضخامت و وزن چرم تعیین می کند که محصول نهایی چگونه خواهد بود. به عنوان مثال، از چرم های نازک تر برای ساخت ژاکت، مبلمان، قالب گیری و کتانی استفاده می شود.

از سوی دیگر، از چرم ضخیم اغلب برای ساختن چیزهایی مانند کمربندهای چرمی، غلاف چاقو، کیف های چرمی، چرم زین و قلاده های چرمی سگ استفاده می شود.

پوند واحد استاندارد برای اندازه گیری وزن چرم است. برخی از نمودارهای ضخامت نیز ممکن است از میلی متر و اینچ به عنوان واحد اندازه گیری خود استفاده کنند.

ضخامت یک اونس چرم معمولاً یک شانزدهم اینچ است. اما بسته به اینکه پوست دارای ضخامت یکنواخت باشد، ضخامت چرم کمی متفاوت است. چرم خام ضخامت ثابت تری نسبت به چرم خرد شده دارد.

شما می توانید ضخامت را با توجه به ترجیحات خود تنظیم کنید. حفظ ضخامت توصیه شده باعث افزایش طول عمر محصول می شود.

دباغی چرم نیازمند زمان و تلاش است. علیرغم اینکه انجام کار برای افراد آسان تر می شود، کار دستی همچنان به تلاش و زمان زیادی نیاز دارد. هدف از فرآیند آفتاب گرفتن تغییر پروتئین های پوست است تا بادوام تر، بافت و جذاب تر شوند.

انواع مختلفی از چرم وجود دارد. همه انواع چرم قبل از آماده شدن برای استفاده باید چهار مرحله اساسی را طی کنند. این شامل مراحل آماده سازی، برنزه کردن، دباغی مجدد و تکمیل می شود.

گاهی اوقات، ممکن است یک مرحله بیشتر از پوشش سطح بعد از مرحله اول گنجانده شود. قبل از ارسال به کارخانه چرم، پوست حیوانات باید درمان شود.

یک عامل برنزه کننده برای درمان پوست قبل از هر گونه رنگرزی استفاده می شود. در زیر چند مورد از مراحل ساخت چرم آورده شده است:

قبل از اینکه پوست چرم دباغی شود، ابتدا باید برای فرآیند دباغی آماده شود. فرآیندهای آماده سازی مختلفی برای از بین بردن مواد خام ناخواسته از پوست وجود دارد، اما همه آنها برای خلاص شدن از شر آنها طراحی شده اند.

برخی از دباغ‌خانه‌ها ممکن است همه این فرآیندها را انجام ندهند، اما اگر می‌خواهید محصولات چرمی باکیفیت را داشته باشید، ارزش امتحان کردن را دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *