بعد از زایمان  گام بعدی برای تازه مادران تطبیق دادن با شیردهی و استفاده از پودر شیر خشک پرچرب است.

با توجه به ارزش‌های سنتی و فرهنگی‌مان، اکثر ما از شیردهی دور نمی‌شویم، مگر اینکه شرایط پزشکی داشته باشیم که ممکن است اجازه آن را ندهد.

اما با تغییر زمان و ترجیحات افراد، شغل/کار، و عزم برای بازگشت به وضعیت قبل از بارداری، مادران به سمت شیرخشک به عنوان جایگزینی برای شیردهی می روند. اما آیا از مزایا و معایب شیرخشک برای کودک خود می دانید؟

برخی از نوزادان همچنین ممکن است شرایط پزشکی خاصی داشته باشند که ثبت مقدار شیر آنها را ضروری می کند، و شیر خشک کمک می کند تا اندازه گیری های دقیق انجام شود.

علاوه بر این، کودکی که با شیر خشک تغذیه می‌شود، می‌تواند با سایر اعضای خانواده نیز پیوند برقرار کند، به‌ویژه اگر مادر از سلامتی خوبی برخوردار نباشد. برای دانستن بیشتر در مورد شیر خشک برای نوزادان به ادامه مطلب مراجعه کنید.

در این مطلب موارد زیر را مطالعه خواهیم کرد: شیر خشک یا فرمولا چیست؟
شیر فرمولا چگونه تهیه می شود؟
مزایا و معایب شیر فرمولا
مزایای شیر خشک برای نوزادان
مضرات شیر ​​فرمولا برای نوزادان
آیا می توانم از شیر خشک و شیر مادر برای تغذیه کودک استفاده کنم؟
شیر خشک یا فرمولا چیست؟

در اصل، شیر خشک یا شیر خشک جایگزین شیر مادر است. همه زنان قادر به تولید شیر مادر به اندازه کافی برای سیر کردن نوزادان خود نیستند.

برخی ممکن است تحت عمل جراحی سینه قرار گیرند یا در شیردهی مشکل داشته باشند، در حالی که برخی دیگر به دلیل شرایط مالی و نیاز به کار، زمانی برای شیر دادن ندارند.

برخی از نوزادان، به دلیل شرایط پزشکی خاص، ممکن است از شیر خشک تغذیه شوند.

شیر فرمولا چگونه تهیه می شود؟ شیرخشک به شیر خشکی نیز گفته می شود که از تبخیر محتوای مایع آن تهیه شده و پودر خشک باقی می ماند.

شیر خشک تجاری ترکیبی پیچیده از پروتئین ها، آهن، قندها، چربی ها و ویتامین ها است و فرآیند تولید آن در شرایط بسیار استریل انجام می شود.

اگرچه مادران تازه وارد ممکن است بخواهند شیر خشک مخصوص نوزاد خود را تهیه کنند، اما همیشه بهترین کار این است که شیر خشک های تجاری را انتخاب کنند، زیرا آنها دارای مواد مغذی خاصی هستند که یک کودک در حال رشد به آن نیاز دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *