شاید برایتان جالب باشد بدانید که نخود کرمانشاه امروز روزانه 6 تا 8 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرد، اگرچه می تواند در نقاط سایه نیز زنده بماند.

نخود فرنگی ریشه عمیقی ندارد بنابراین مرطوب و خنک نگه داشتن خاک اطراف ریشه بسیار مهم است. زمانی که ریشه های گیاه دو اینچ طول دارند می توانید مالچ پاشی را شروع کنید.

نخود فرنگی مالچ های ساخته شده از برگ های خرد شده، کمپوست، مالچ برگ و کاه تمیز را ترجیح می دهد.

به خاطر داشته باشید که ممکن است مجبور شوید هنگام رشد گیاه مالچ بیشتری به آن اضافه کنید.

روزهای تا رسیدن نخود فرنگی بسته به رقم آنها می تواند متفاوت باشد. اکثر نخودها در عرض 55 تا 70 روز بالغ می شوند، بنابراین بسته بندی خود را برای دستورالعمل ها بررسی کنید.

توجه به این نکته ضروری است که زمانی که نخود فرنگی گل می دهد و غلاف تولید می کند، آب بسیار مهم است. بنابراین، باید هر هفته گیاهان را عمیقاً آبیاری کنید. اگر آنها رطوبت مورد نیاز خود را دریافت نکنند، گیاهان فقط یک برداشت سبک تولید می کنند.

نخودفرنگی از نظر تغذیه بسیار کم نگهداری می شود و نیازی به کوددهی ندارد، اگر آنها را با کودهایی که حاوی نیتروژن هستند تغذیه کنید، به جای غلاف نخود، شاخ و برگ های سرسبز زیادی تولید می کنند. بنابراین بهتر است کودها را به حداقل برسانید.

خوشبختانه بسیاری از انواع نخود فرنگی در برابر آفات و بیماری ها مقاوم هستند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است به بیماری پژمردگی فوزاریوم و پوسیدگی ریشه آلوده شوند. علائم این بیماری ها پژمردگی و زرد شدن برگ های پایینی و توقف رشد است.

گیاهان مسن تری که آلوده می شوند غلاف هایی با دانه های از دست رفته تولید می کنند. در صورت عدم درمان، ساقه ها ضخیم و سیاه شده و گیاه در نهایت می میرد. با زهکشی خوب خاک می توانید از این امر جلوگیری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *