اول، جوجه ها رژیم غذایی غنی از مواد مغذی بیشتری مصرف می کنند، بنابراین مواد مغذی متراکم تری دفع می کنند. علاوه بر این، پرندگان در استفاده از آب کارآمدتر هستند.
کلیه‌های آن‌ها آب بیشتری را از مواد زائد جمع‌آوری می‌کنند و قسمت سفید مدفوع پرنده را که در مقایسه با ادرار پستانداران حاوی مقدار زیادی نیتروژن است، به جای می‌گذارند.
در نهایت، کود مرغی مایع گوشتی با روشی که در داخل انبار نگهداری می شود، خشک، شکننده و تا حدی پاستوریزه می شود.
جابجایی کود مرغی فرآوری شده در داخل انبارها تاثیر زیادی بر خواص آن دارد. انبارهای جوجه های گوشتی با تراشه های چوبی بستر شده اند. پس از برداشت هر گله، بستر، فضولات، غذای ریخته شده و پرها در پنجره های داخل انبار چیده می شوند.
این ردیف ها به طور طبیعی تا 140-150 فارنهایت گرم می شوند و با توجه به دما 2-3 بار چرخانده می شوند. این کار بیشتر پاتوژن های مرغ را از بین می برد و مخلوط را خشک می کند تا به عنوان بستر برای گله بعدی استفاده شود.
بستر جوجه های گوشتی در هنگام انباشته شدن تقریباً 40 درصد رطوبت دارد. کود پلیت مرغی یزد پس از 16 روز، مواد دوباره در کف انبار پخش می‌شوند، ممکن است براده‌های چوب جدید اضافه شود و گله بعدی روی بستری با رطوبت تقریباً 25 درصد وارد انبار شود. سالانه شش گله از هر انبار عبور می کند.
به طور دوره‌ای بین گله‌ها، بخشی از بستر پس از بادکش برداشته می‌شود. کود مرغی پلیت شده 25 کیلو به عنوان مثال، یکی از چهار بادگیر ممکن است قبل از اینکه سه تای باقی‌مانده به عنوان بستر پخش شوند، برداشته شود.
 • منابع:
  1. Broiler Chicken Manure: A Fertility Resource for Nebraska
 • تبلیغات: 
  1. گل رز قرمز بکارید و پولدار شوید
  2. کلاهبرداری عجیبی که با پرتقال اتفاق افتاد!!
  3. آیا در ظروف نخود بعد از مدتی کرم می بندد
  4. کولر هایی که می تواند میزان دمای خانه را ثبات برساند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *