افرادی که کلا میوه‌ها و سبزیجات بیشتری مانند فلفل دلمه رنگی در روسیه را مصرف می‌کنند، نسبت به افرادی که مقدار کمی محصول مصرف می‌کنند، سطح چربی بدنشان پایین‌تر است و وزن کمتری دارند.

مطالعات همچنین نشان می دهد که افرادی که میوه و سبزیجات زیادی می خورند معمولاً چربی احشایی کمتری دارند – نوعی چربی شکم عمیق که به شدت با افزایش خطر بیماری مرتبط است – نسبت به افرادی که کمتر محصول می خورند.

بنابراین، برای بهبود کیفیت کلی رژیم غذایی و ارتقای وزن بدن سالم، سعی کنید نه تنها از فلفل دلمه سبز، بلکه سایر میوه ها و سبزیجات را نیز در وعده های غذایی و میان وعده های خود بگنجانید.

یک رژیم غذایی سالم و کامل و غنی از محصولاتی مانند فلفل شیرین سبز ممکن است به شما کمک کند وزن بدن خود را سالم نگه دارید و چربی شکم را کاهش دهید.

همه کاره و خوش طعم: فلفل دلمه سبز علاوه بر مغذی بودن، همه کاره است و هم به صورت خام و هم پخته طعم عالی دارد.

به خاطر داشته باشید که فلفل دلمه سبز کمتر از فلفل قرمز، زرد و نارنجی شیرین است. نسخه سبز همچنین دارای کاروتنوئیدها و فلاونوئیدهای کل کمتری است اما اسیدهای فنولیک بیشتری دارد (منبع مورد اعتماد 1).

بنابراین، ممکن است بخواهید همه رنگ های فلفل دلمه ای را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا از مزایای ترکیبات مغذی متنوع آنها بهره مند شوید.

صرف نظر از رنگ فلفل دلمه ای که انتخاب می کنید، تقریباً راه های بی شماری برای لذت بردن از آنها وجود دارد، به عنوان مثال:

آنها را به سبزیجات و مرغ اضافه کنید.
برش بزنید و با حمص یا باباگانوش برای غوطه ور شدن سرو کنید.
آنها را به صورت مکعبی خرد کرده و به عنوان رویه سالاد ترد استفاده کنید.
از آنها در سوپ، خورش و فلفل قرمز استفاده کنید.
آنها را به برنج و لوبیا اضافه کنید،
آنها را با پیاز و ادویه جات تفت دهید تا به عنوان غذای جانبی از آن لذت ببرید.
آنها را با تخم مرغ و سایر سبزیجات در یک املت ترکیب کنید.
از آزمایش کردن نترسید افزودن فلفل دلمه ای به دستور العمل های صبحانه، ناهار و شام مورد علاقه شما می تواند نتایج مغذی، رنگارنگ و خوشمزه ای ایجاد کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *