خاستگاه رب انار خانگی ساوه که از میوه ای بسیار شیرین با مقداری ترش است، به هزاران سال قبل از جزایر سنتی ایرانی و خاورمیانه برمی گردد.

در اینجا انار به عنوان یک میوه سلطنتی و با دلیل موجه تصور می شد، انار میوه ای جواهر مانند است که با افتخار روی پوشش قرمز توت خود تاجی می گذارد، قرن هاست که به داشتن خواص درمانی قدرتمند برای بدن و ذهن شناخته شده است.

در طول این دوران باستان ملاس انار توسط مردم آن به عنوان راهی برای حفظ انارهای فاسد شدنی، به شکل آب آن و افزودنی خوشایند برای افزودن ترشی به طیف غذایی آنها ساخته می شد.

ملاس انار یک ترکیب سنتی ساده از آب انار، شکر و آب لیمو است، هر چه مخلوط خالص تر باشد بهتر است، زیرا با مصرف می توانید همان فواید سلامتی ملاس انار را که از آب انار می توانید دریافت کنید.

آب انار حاوی آنتی اکسیدان ها و ویتامین های B است که فواید سلامتی مختلفی را ارائه می کند.

ملاس انار حاوی آنتی اکسیدان ها، عمدتا ویتامین C است که برای سیستم ایمنی بدن شما مفید است.

هنگامی که غذا را هضم می کنید، فرآیندی به نام اکسیداسیون اتفاق می افتد که در آن مولکول هایی به نام رادیکال های آزاد تشکیل می شوند.

رادیکال های آزاد موادی هستند که می توانند منجر به آسیب بافتی شوند و ممکن است باعث بیماری هایی مانند بیماری قلبی یا سرطان شوند.

آنتی اکسیدان ها با محافظت از سلول ها در برابر اثرات مضر این رادیکال های آزاد به سیستم ایمنی شما کمک می کنند.

آب انار ممکن است از تجمع کلسترول در شریان های شما جلوگیری کند یا آن را کند کند. انباشته شدن کلسترول باعث سخت شدن و باریک شدن شریان های شما می شود و علت اصلی بیماری قلبی و بسیاری از بیماری های دیگر است.

آنتی اکسیدان هایی مانند پلی فنول ها می توانند لیپوپروتئین های با چگالی کم را که منجر به تجمع کلسترول می شوند، کاهش دهند. انار حاوی مقدار بیشتری آنتی اکسیدان پلی فنل نسبت به اکثر میوه ها است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *