شیلنگ فلزی چیست، چه زمانی باید از شیلنگ دوسر مهره استفاده کرد و چه عواملی باید در نظر گرفته شود؟

شیلنگ فلزی کاربردهای مختلفی دارد. چه فرآوری مواد غذایی و چه توزیع گاز و روغن، طیف وسیعی از شیلنگ ها و اتصالات برای انتخاب وجود دارد.

همچنین ممکن است سوالاتی در ذهن خود داشته باشید: چرا از شلنگ فلزی استفاده کنیم یا شیلنگ های فلزی چه کاربردهایی دارند؟ آیا ایمن است؟

آیا برای کاربرد صنعتی من مقرون به صرفه است؟ هدف این وبلاگ پاسخگویی به این سوالات است و مروری بر کاربردهای شیلنگ فلزی و عوامل دخیل در آن ارائه می دهد.

شیلنگ فلزی لوله کشی انعطاف پذیر است که در دو نوع اصلی بر اساس طراحی و کاربرد موجود است. انواع شیلنگ فلزی شلنگ نواری و شیلنگ راه راه می باشد.

در حالی که شیلنگ‌های زخمی نواری دارای استحکام مکانیکی بالایی هستند، شیلنگ‌های راه راه می‌توانند به دلیل جنس خود حداکثر سفتی نشتی را داشته باشند و فشار بالا را تحمل کنند.

شیلنگ های راه راه نیز تحت شرایط شدید مانند شرایط موجود در فضا یا حمل و نقل گاز مایع خنک شده یا اتمسفرهایی مانند آب دریا تهاجمی، سفتی فشار نشان می دهند. آنها همچنین در برابر خوردگی مقاوم هستند.

شیلنگ های فلزی بیش از 100 سال است که وجود دارند. آنها همچنین باعث ایجاد عناصر خط انعطاف پذیر متنوعی مانند دم فلزی و اتصالات انبساط فلزی و همچنین لوله های فلزی انعطاف پذیر شده اند.

یکی از سوالات متداول این است که چه زمانی از شلنگ فلزی استفاده کنیم. در حالی که انواع مختلفی از شیلنگ در بازار موجود است، مانند شلنگ لاستیکی، شیلنگ کامپوزیت، شیلنگ PTFE و شیلنگ پارچه ای، مزایای فراوان شلنگ فلزی آن را به پرطرفدارترین گزینه تبدیل می کند.

بسیاری از صنایع به دلیل سهولت و دوام از مجموعه های شیلنگ فلزی استفاده می کنند. از کاربردهای شیلنگ های فلزی می توان به اتصال خطوط گاز به وسایل متحرک و انتقال روغن، بخار یا آب اشاره کرد. با این حال، تصمیم نهایی در مورد نوع شیلنگ برای خرید بستگی به کاربرد آن دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *