شاید برای شما نیز جالب باشد که حنا بسته ای یک گیاه گلدار از خانواده گیاهی Lythraceae (خانواده Loosestrife) است که تقریباً 620 گونه را شامل می شود.

حنا از نظر گیاه شناسی با نام Lawsonia inermis شناخته می شود که تنها گونه گیاهی در جنس Lawsonia است. حنا بومی هند، شمال آفریقا و آسیای جنوب غربی است.

این گیاه نام‌های بومی مختلفی دارد، اما تمام دنیا می‌توانند آن را با نام «حنا» بشناسند. بیشتر مردم وقتی در مورد این گیاه می‌پرسند به رنگ مو فکر می‌کنند.

حنا نام انگلیسی گیاهی است که از کلمه عربی به نام «حَنَا» گرفته شده است؛ این رنگ برای مو و به عنوان خالکوبی موقت روی دست و پا استفاده می شود.

حنا در هند، پاکستان و سایر مناطق جنوب شرقی آسیا به نام های مهندی یا مهندی شناخته می شود.

در هند، حنا محبوب ترین جنبه زیبایی زنانه است. در عروسی هندی، سنتی قبل از ازدواج وجود دارد که به آن «عملکرد مهدی» می‌گویند، که در آن عروس هنرهای حنا را در دست‌ها و پاهای خود می‌گیرد.

این سنتی است که قرن ها دنبال می شود. شما می توانید با استفاده از این رنگ روی بدن خود هر طرح و اشکال هنری ایجاد کنید.

برای چندین دهه، حنا به عنوان رنگ مو، پوست و ناخن استفاده می شود. در جایی برای رنگ آمیزی پارچه های پشمی، چرم و ابریشم استفاده می شود.

در آسیا و آفریقا این گیاه را برای رنگرزی و کاربردهای دارویی کشت می کنند.

حنا چیست؟ حنا به روش های مختلف در سراسر جهان شناخته شده است. احتمالاً به عنوان رنگ مو و پوست شناخته می شود که به طور سنتی توسط فرهنگ های مختلف از نظر جنبه های دارویی و زیبایی استفاده می شود.

نام‌های مختلفی دارد که حنا، حنا، و پریوت مصری در آن‌ها بیشترین محبوبیت را دارند. شما می توانید این گیاه را با برگ های کوچک سبز تیره، گل های صورتی کوچک و میوه های آن شناسایی کنید.

علاوه بر رنگ، از قسمت‌های گیاه مانند برگ، پوست و دانه‌ها در عصاره‌های آبی، مرهم و تنتور نیز استفاده می‌شود.

خواص همه کاره، فعالیت های دارویی و زیبایی آن را به یک گیاه و ماده با ارزش در بسیاری از داروهای سنتی مانند آیورودا تبدیل کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *