تا به امروز، بیش از دوازده زیرگونه از پارچه کرپ مانند پارچه کرپ مازراتی مشکی وجود دارد، هر ماده دارای ویژگی ها، ترکیب و خواص خاص خود است. محبوب ترین و مورد تقاضا انواع زیر است.

کرپون از مخلوط پشم یا پشم درست می شود. مواد متراکم، گرم و اصلا سنگین نیست، این عمدتا برای دوخت کت و شلوار اداری و لباس های تجاری استفاده می شود که بسیار ظریف هستند.

برای درک اینکه آیا پارچه کشیده می شود یا نه، باید توضیحات ترکیب را مطالعه کنید. فناوران در تلاشند تا استفاده از الیاف مصنوعی را کاهش دهند که باعث ایجاد خاصیت کشسانی به لباس های پشمی می شود.

این گونه در اوایل دهه 60 در اوج محبوبیت بود، اساس مواد ابریشم است. الیاف اضافی پلی استر یا پشم هستند. پارچه کاملاً ضخیم و محکم است.

در عین حال ، هوا را به خوبی عبور می دهد ، به پوست اجازه می دهد “نفس بکشد”.

کرپ د چین برای دوخت لباس های تابستانی، کت و شلوار و سایر انواع لباس های روزمره استفاده می شود.

پارچه می تواند خنک شود، خراش نمی گیرد، بنابراین چیزهای ساخته شده از این ماده نیازی به آستر اضافی ندارند.

مدگراها توجه داشته باشند! لباس‌های کرپ دو چین، کلاسیک‌های جاودانه هستند. شیک پوشان پیشرو به طور فزاینده ای از این نوع کرپ استفاده می کنند.

در فشن شوی Elisabetta Franchi پاییز-زمستان 2020/2021 در میلان، لباس‌های کرپ دچین به یکی از برجسته‌ترین بخش‌های شب تبدیل شد.

مواد با تراکم متوسط ​​برای دوخت لباس های شب و کوکتل ایده آل است، با توجه به تکنولوژی، ابریشم، ساخته شده با پارچه کتانی خاص، لزوما به مواد اضافه می شود.

با وجود ظاهر جذاب، کار با بوم بسیار دشوار است. ژرژت دمدمی مزاج است؛ هنگام دوخت، دستگاه پارچه را “کشش” می کند.

در طول 5 سال گذشته، کشش محبوب ترین نوع کرپ بوده است. یکی از ویژگی های مواد کشش خوب، توانایی کشش، شکل گرفتن شکل است.

اساس پنبه و ابریشم (به نسبت مساوی) است. علاوه بر این، از الاستین یا اسپندکس استفاده کنید. این پارچه برای خیاطی های تجاری و لباس های روزمره استفاده می شود. عیب کشش این است که هوا به سختی عبور می کند.

مهم است! با دقت به ترکیب پارچه نگاه کنید. مقدار الیاف مصنوعی در بیش از 3٪ از کل نشان می دهد که چیز ضعیف پوشیده می شود و دوام زیادی نخواهد داشت.

این پارچه ترکیبی از مواد کرپ و شیفون هوادار است، نکته برجسته، هویت کامل دو طرف جلو و عقب است. پارچه سبک است، برای بدن دلپذیر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *