قابلمه یک ظروف اولیه آشپزخانه است که نه یک آشپز حرفه ای و نه یک آشپز خانگی نمی تواند بدون آن کار کند.

سوپ ها و آبگوشت ها، غلات، ماکارونی، ریزوتو، سس ها و خامه ها، نوشیدنی های میوه ای و کمپوت ها – همه این ظروف و نوشیدنی ها در قابلمه جی ان سی تهیه می شوند و برای تهیه کامل هر یک از آنها ظرافت ها و الزاماتی برای ظروف وجود دارد.

به همین دلیل است که در انتخاب و خرید قابلمه باید با دقت زیادی برخورد کرد تا پخت و پز لذت و نتایج عالی به همراه داشته باشد.

برای یک خانواده کوچک، یک مجموعه جهانی از 4-5 گلدان با اندازه های مختلف کافی است. در قابلمه های 1 تا 2 لیتری، گرم کردن غذا، پختن غلات و تخم مرغ و تهیه سس راحت است.

برای پخت سوپ و آبگوشت حتما یک مدل سایز متوسط ​​(3-4 لیتر) تهیه کنید، مخلفات را برای چند نفر تهیه کنید.

 

در عمل، این دو نوع ماهیتابه بیشتر در خانه استفاده می شوند، بنابراین نباید در آنها صرفه جویی کنید، بهتر است دو محصول گران قیمت اما باکیفیت خریداری کنید تا اینکه به طور مرتب نمونه های ارزان تر آنها را تعویض کنید.

محبوب ترین مواد فولاد ضد زنگ (مناسب برای سوپ و آبگوشت) و آلومینیوم نچسب (برای سس ها و فرنی ها) هستند. اگر ترجیح می دهید چند روز به طور همزمان بپزید و ظروف را درست در تابه در یخچال نگهداری کنید، به ظروف با روکش لعابی یا شیشه سرامیک توجه کنید که در آنها غذا با مواد ظرف تماس نداشته باشد.

نکته مهم دیگر یک قابلمه بزرگ 4-5 لیتری است که برای جوشاندن اسپاگتی، تهیه کمپوت و نوشیدنی های میوه ای یا پختن سوپ هایی که برای نگهداری طولانی مدت طراحی شده اند، مانند سوپ کلم و گل گاوزبان بسیار راحت است.

اگر ماکارونی را دوست دارید و مرتباً آن را طبخ می کنید، منطقی است که یک قابلمه اسپاگتی بلند خاص تهیه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *