شاید برایتان جالب باشد که بدانید خرما و شیره خرما درجه یک  سرشار از آهن است که باعث افزایش گردش خون در زیر پوست و در نتیجه تقویت فولیکول های مو و افزایش رشد مو می شود.

با گردش، اکسیژن به تمام قسمت های بدن از جمله سر شما منتقل می شود و در نهایت از ریزش مو جلوگیری می کند و رشد مو را تحریک می کند.

مناسب برای پوست: ویتامین های C و D برای خاصیت ارتجاعی پوست شما بسیار مفید هستند و همچنین پوست شما را صاف تر می کنند.

بنابراین اگر از مشکلات پوستی رنج می برید، خرما و شیره خرما می تواند در دراز مدت به شما کمک کند. خرما خاصیت ضد پیری دارد و از تجمع ملانین در بدن جلوگیری می کند.

اما همانطور که گفتیم طبیعت شیره خرما گرم است و بهتر است آن را با گرمی هایی مانند ارده مصرف نکنید زیرا باعث جوش های پوستی می شود. می توانید مقداری شیره خرما را با سرکه و کاهو بجوشانید.

از التهاب جلوگیری کنید: خرما حاوی منیزیم و سایر مواد معدنی است که برای سیستم ایمنی بدن مفید است. در این صورت سیستم ایمنی قوی تر می شود و با التهاب مبارزه می کند.

زایمان را آسان می کند: خوردن خرما و شیره (البته مقدار آن باید زیر نظر پزشک باشد) در دوران بارداری دهانه رحم را بازتر می کند و روند زایمان و زایمان را آسان می کند.

در مطالعه ای که روی 69 زن باردار انجام شد، آنها دریافتند که با مصرف کنترل شده خرما و شیره خرما، تا 20 درصد بهتر از سایرین زایمان می کنند.

سلامت استخوان: خرما و آب آن حاوی عنصر بور است که به افزایش سلامت استخوان های شما کمک می کند.

بر اساس یک مطالعه تخصصی، وجود فسفر، پتاسیم، کلسیم و منیزیم در خرما و شیره آن، آن را به ماده ای قوی برای تقویت استخوان ها و مبارزه با بیماری های استخوانی و پوکی استخوان تبدیل کرده است.

خرما باعث افزایش وزن سالم می شود؛ این میوه با قند طبیعی، پروتئین و ویتامین ها و مواد ضروری و فیبر بالا می تواند به شما در مدیریت وزن کمک کند.

بنابراین می توانید از آن به عنوان یک صبحانه و میان وعده مغذی استفاده کنید و وزن سالمی داشته باشید.

درمان جداشدگی شبکیه: کمبود ویتامین A در بدن باعث جداشدگی شبکیه می شود که با علائمی مانند خشکی چشم و افزایش خطر عفونت همراه است.

طبق مطالعات، خرما سرشار از کاروتنوئیدها است که به جلوگیری از بینایی و جداشدگی شبکیه کمک می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *