استفاده از سنگ در ساخت و ساز بدیهی است که چیز جدیدی نیست و هیچ کس در ماندگاری آن برای مدت طولانی تردیدی ندارد.

بیان آن به عنوان یک جزء معماری از  سنگ مرمریت سفید و سنگ آهک بژ مایل به خاکستری موجود در همه جا گرفته تا سنگ مرمرهای همسان با کتاب کالیدوسکوپیک و چند رنگ کلیسای جامع وست مینستر دامنه سبکی آن را نشان می دهد.

اما واقعاً با سنگ مرمریت نما چه چیزی می توان به دست آورد؟ مقاومت فشاری آن به این معنی است که می تواند جایگزین بسیاری از کاربردهای بتن و فولاد شود.

مقاومت خمشی آن، در حالی که با فولاد یا حتی چوب مشابه نیست، هنوز به طور قابل توجهی بالاتر از بتن است، به این معنی که به تقویت بسیار کمتری نیاز دارد و می تواند در برش و پیچش استفاده شود

. Pierre Bidault و The Stone Masonry Company سالهاست در حال توسعه راه هایی برای ساخت سازه های سنگی پس تنیده هستند.

حرکت از ساخت پله‌های کنسول سنتی گرجستان به توسعه مارپیچ‌های تقویت‌شده جسورانه و اخیراً تکمیل پلکان مارپیچ ۳۳۰ درجه که توسط فاستر و شرکا برای ویلا Dolunay در ترکیه بسیار لرزه‌خیز طراحی شده است.

قوی و شیک
نمایشگاه ما یک برج 30 طبقه با طبقات 12 متری باز که تماماً از سنگ ساختمانی محلات ساخته شده است را فرض می کند. بخشی از طبقه بیرون از مرکز ساختمان ساخته شد تا دهانه 12 متری را نشان دهد.

با اندازه گیری عمق 450 میلی متر و وزن 7 تن، کم عمق تر و سبک تر از معادل بتنی خود است. با بلوک‌های کوچکی که با کابل‌هایی به قطر 16 میلی‌متر به هم رزوه‌شده‌اند، تشکیل شده است.

کابل ها از پیش تنیده شده اند. بلوک‌های سنگ ساختمانی طلایی که تیرها را تشکیل می‌دهند در کف یک کارگاه سوراخ شده و قرار می‌گیرند، یک جفت کابل از آن رزوه می‌شود و از یک جک هیدرولیک کوچک برای محکم کردن آنها استفاده می‌شود.

 • منابع:
  1. Why the time is ripe for a return to stone as a structural material
 • تبلیغات: 
  1. دستگاه لیوان کاغذی که همه را شگفت زده کرد!
  2. معجزه خوردن ماهی و خواص آن بر روی بینای
  3. دستگاه هموژن اصفهان تبریز تهران
  4. مردی که به خاطر کفش چرم ۲۰ سال به زندان افتاد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *