یک مطالعه کنترل شده نشان می دهد که در برخی موارد، اشتها و مصرف سرکه گل یخ قزوین ممکن است به دلیل سوء هاضمه کاهش یابد.

افرادی که نوشیدنی حاوی 25 گرم (0.88 اونس) سرکه سیب مصرف کردند، اشتهای کمتری داشتند اما همچنین به طور قابل توجهی احساس تهوع بیشتری داشتند، به ویژه زمانی که سرکه بخشی از یک نوشیدنی با طعم ناخوشایند بود.

سرکه سیب ممکن است به کاهش اشتها کمک کند، اما همچنین ممکن است باعث احساس تهوع شود، به ویژه زمانی که به عنوان بخشی از نوشیدنی با طعم ناخوشایند مصرف شود.

سطوح پایین پتاسیم و تحلیل استخوان: در حال حاضر هیچ مطالعه کنترل شده ای در مورد اثرات سرکه سیب بر سطح پتاسیم خون و سلامت استخوان وجود ندارد.

با این حال، یک مورد گزارش از کاهش پتاسیم خون و از دست دادن استخوان وجود دارد که به مصرف دوزهای زیاد سرکه سیب در مدت زمان طولانی نسبت داده شده است.

یک زن 28 ساله به مدت 6 سال روزانه 8 اونس (250 میلی لیتر) سرکه سیب رقیق شده در آب مصرف کرد.

او با سطوح پایین پتاسیم و سایر ناهنجاری‌های شیمی خون در بیمارستان بستری شد.

علاوه بر این، پوکی استخوان در این زن تشخیص داده شد، وضعیتی که باعث شکنندگی استخوان‌ها می‌شود و به ندرت در افراد جوان دیده می‌شود.

پزشکانی که این زن را معالجه کردند معتقدند دوزهای روزانه زیاد سرکه سیب باعث می‌شود که مواد معدنی از استخوان‌های او خارج شود تا اسیدیته خون او را حفظ کند.

آنها همچنین خاطرنشان کردند که سطح اسید بالا می تواند تشکیل استخوان جدید را کاهش دهد.

البته، مقدار سرکه سیب در این مورد بسیار بیشتر از آن چیزی بود که بیشتر مردم در یک روز مصرف می‌کردند – به علاوه، او این کار را هر روز برای سال‌ها انجام می‌داد.

یک مورد گزارش از سطوح پایین پتاسیم و پوکی استخوان به احتمال زیاد ناشی از نوشیدن بیش از حد سرکه سیب وجود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *